POSJETA AERODROMU HILJADITOG ČLANA FB GRUPE

Danas nas je posjetila djevojka koja je na FB stranici AK Tuzla registrovana kao hiljaditi član, Rahela Demirovic. Prva fotografija pokazuje kako je izgledala prije polijetanja, u pratnji nastavnika letenja. Ostale fotografije su jedrilica u letu na oko 100 metara, slijetanje i na kraju prvi utisci nakon zaustavljanja jedrilice, poslije slijetanja. Podignuti palac
pokazuje da je zadovoljna ovim letom. Ovo je Raheli bio prvi susret sa
vazduhoplovnim jedriličarstvom. Rekla je da će nas od sada redovno
posjećivati na aerodromu. To nas raduje, a vrata aerodroma su otvorena
za sve one koji žele bliže da upoznaju ovaj sport. Za podsjećanje, šta je cilj jedriličarstva, objavljujemo fotografiju sa interneta na kojoj se vidi kako jedrilica u lazi u polje usponog strujanja zraka, gdje dobija na visini, a nakon tog koristi tu visinu za let u zadanom kursu, do nekog sljedećeg mjesta gdje je izraženo uspono strujanje zraka. Interesantno su da je ove godine u Livnu kolege jedriličari iz Slovenije odletili dva leta preko 1000 km. To je zaista veliki uspjeh. Bosna i Hercegovina, kao "jedriličarski raj" sve je poznatija u cijeloj Evropi. Ovdje je i link, reportaža o utiscima iz Livna  dvojice jedriličara iz Njemačke (uživajte) : https://picasaweb.google.com/101367179377196465151/0103082013LivnoBosnia...

Tags: