Site Name Nedo


Description for image 5Description for image 6Description for image 4Description for image 3Description for image 2Description for image 1

Potpisan ugovor izmedju Aerokluba Tuzla i KU Civilne Zaštite TK

Slike za Galerije: 

U prostorijama Kantonalne uprave Civilne zaštite TK u Tuzli dana 30. 12. 2020. godine formaliziran je proces uključivanja Aero kluba Tuzla u zaštitu i spašavanje ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća tuzlanskog kantona, pri čemu je naš klub ustupio ljudske, materijalne i druge resurse za organiziranje Službe za izviđanje i podršku iz zraka. Ugovor o formiranju Službe za izviđanje i podršku iz zraka su potpisali Direktor KUCZ g. Zoran Jovanović i Predsjednik Aero kluba Tuzla g. Nedim Biščević.
Pored, Aero kluba Tuzla u misiji podrške i spašavanju pri Kantonalnoj upravi CZ TK od danas su uključeni i JP RTV TK (Služba za informisanje i medijsku podršku) i humanitarna organizacija Međunarodni forum solidarnosti EMMAUS (Služba za logistiku).